WEBINAR
“Movement System Impairments: podstawy koncepcji”
Formacja online idealny moment na profesjonalny rozwój osobisty.
Model kinezjopatologiczny opracowany przez Shirley Sahrmann, wraz z najnowszymi badaniami, pozwala fizjoterapeucie obserwować i oceniać efektywność ruchu.
Dzięki dobremu uzasadnieniu klinicznemu i analizie całego systemu ruchu, fizjoterapeuta może postawić diagnozę, aby zapewnić indywidualny i kompleksowy plan leczenia, w rezultacie osiągając cele pacjenta.
Program:
1. Koncepcja Movement System Imapirments
a. Teoria koncepcji ruchu po linii najmniejszego oporu
b. Względna elastyczność
c. Względna sztywność
d. Nauka ruchu
e. Mikroniestabilność i patologia
2. Model Kinezjopatologiczny i rola fizjoterapeuty
3. Praktyczne przykłady założeń koncepcji
4. Diagnostyka i ocena pacjenta
5. Podstawy Terapii
Czas trwania: ok 90min.
Data i godzina:
Na żądanie
Cena:
199zł
Wykładowca
dr Michał Hadała (PT, PhD, CMP, KCAT)
Fizjoterapeuta, europejski doktor fizjoterapii i nauk stosowanych w sporcie (Uniwersytet w Walencji, Hiszpania). Absolwent fizjoterapii na Uniwersytecie Rzeszowskim w Polsce.
Członek dydaktyczny Movement System Impairments, Kinetic Control oraz Instytut McConnell. Wykładowca i klinicysta wielu studiów podyplomowych związanych z oceną, analizą, terapią i treningiem nerwowo-mięśniowym narządu ruchu.
Ma bogate doświadczenie kliniczne i dydaktyczne. Od lat współpracuje
z fizjoterapeutami, takimi jak prof. Shirley Sahrmann, Jenny McConnell czy Marc Comerford. To doświadczenie zawodowe skłoniło go do skoncentrowania swojej pracy na systemie ruchu jako głównym narzędziu fizjoterapeuty.
Od 2005 roku wykłada i naucza, że diagnoza i korekcja zaburzeń ruchowych i dysfunkcji to przyszłość zdrowia.
Autor różnych publikacji naukowych znaczących czasopism. Jako nauczyciel i dydaktyk uczy fizjoterapeutów trzech koncepcji diagnozy ruchu: MSI, KC, McConnell. Na co dzień prowadzi Centrum Fizjoterapii Treningu i Motoryki w Rzeszowie.